„Dítě jednou nebude dělat to, co po něm chceme, ale to, co nás vidí dělat.“

„Svoboda znamená zodpovědnost.“         (G. B. Shaw)

 

  

OFICIÁLNÍ STRÁNKY NOCI VENKU    VIDEOKLIP 2015

 FOTOGALERIE    

NOC VENKU je zážitková akce pro širokou veřejnost na podporu lidí bez domova. Cílem akce je seznámit se s problematikou bezdomovectví, poznat, jaké to je spát venku a zároveň získat potraviny, které budou použity na podporu lidí bez domova, jenž využívají sociální služby Oblastní charity Břeclav.

       pozvánka3.pdf    

Letošní Noc venku 2015 v Břeclavi se bude opět konat na Pěší zóně u gymnázia. Začne ve čtvrtek 19. listopadu v 17:00 hodin, skončí 20. listopadu v 6:00 hodin.

Pro všechny účastníky bude připraven bohatý doprovodný program - divadlo Základní umělecké školy, vystoupení hudebních skupin Helemese a Five Life, kreativní workshop pod vedení Domova svaté Agáty, výstava fotografií z předešlých ročníků Noci venku od Zbyňka Uhra a výstava obrázků dětí ze školky Fosfa, IQ Roma Servis a uživatelů integračního centra Utilis na téma „bezdomovectví a domov“ a pro ty co vydrží až do konce, promítání filmu Magda aneb s tebou ne, v zimním kině.

prográmek k Noci venku_2.pdf

Jak se můžete zapojit? Přijít a přinést trvanlivé potraviny v minimální hodnotě 50,-Kč.

Zaleží jen na vás, zda zůstanete celou noc a stanete se spáčem, který po ukončení akce získá certifikát Spáč Noci venku 2015, nebo si užijete připravený doprovodný program a noc strávíte ve své posteli.

Informace pro spáče: Zúčastnit se může kdokoliv. Jedinečnou atmosféru akce můžete podtrhnout tím, že pozvete své přátele, kolegy, spolužáky, rodiče nebo známé. Odnesete si ojedinělý zážitek s přenocováním na ulici. Doporučuje se dostatečně teplé oblečení, vlastní spacáky, karimatky a cokoliv, co vám pomůže držet se v noci v teple (noviny, deky, kartonové krabice).

Noc venku ovšem není pouze testem fyzické připravenosti a odolnosti. Je to akce založená na hodnotách jako solidarita, spolupráce, aktivní přístup a kreativita. Možnost přihlásit se k těmto hodnotám není samozřejmě omezena pouze na samotné spáče Noci venku. K břeclavskému gymnáziu může přijít každý, komu není problematika bezdomovectví lhostejná.

Pořadatelem je Oblastní charita Břeclav ve spolupráci s městem Břeclav a Sdružením azylových domů. Akci podpořila i reklamní agentura Stillus, rádio Jih a Gymnázium Břeclav.

 

  NAPSALI O NÁS

 

 

POŘADATELÉ NOCI VENKU

 

                         

             

SOUVISEJÍCÍ

 

Související lidé

 
 
 
 

Související galerie

 

PUTOVNÍ VÝSTAVA - NOC VENKU BŘECLAV V MIKULOVĚ