„Dítě jednou nebude dělat to, co po něm chceme, ale to, co nás vidí dělat.“

„Svoboda znamená zodpovědnost.“         (G. B. Shaw)

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY NOCI VENKU    REALIZAČNÍ TÝM NOCI VENKU

 FOTOGALERIE   PLAKÁT    

NOC VENKU je zážitková akce pro širokou veřejnost na podporu cílové skupiny lidí bez přístřeší. Cílem akce je seznámit se s problematikou bezdomovectví, poznat, jaké to je spát venku a zároveň získat potraviny, které budou použity na podporu lidí bez domova.

 

Letošní Noc venku 2014 v Břeclavi se bude konat na pěší zóně u gymnázia. Začne ve čtvrtek 20. listopadu v 17:00 hodin, skončí 21. listopadu v 6:00 hodin.

Pro všechny účastníky bude připraven bohatý program – divadlo, vystoupení hudebních skupin nebo kreativní workshop. 

Jak se můžete zapojit? Přijít a přinést předem určené vstupné – materiální podporu v hodnotě 50 Kč na akci. Materiální podporou se rozumí paštiky, čínské polévky, instantní jídla, těstoviny a další trvanlivé potraviny, káva, čaj, hygienické potřeby, ručníky (nepoškozené)...

Zaleží jen na vás, zda zůstanete celou noc a stanete se spáčem, který po ukončení akce získá certifikát Spáč Noci venku 2014, nebo si užijete připravený doprovodný program a noc strávíte ve své posteli.

Informace pro spáče: Zúčastnit se může kdokoliv. Jedinečnou atmosféru akce můžete podtrhnout tím, že pozvete své přátele, kolegy, spolužáky, rodiče nebo známé. Odnesete si ojedinělý zážitek s přenocováním na ulici. Doporučuje se dostatečně teplé oblečení, vlastní spacáky, karimatky a cokoliv, co vám pomůže držet se v noci v teple (noviny, deky, kartonové krabice). 

Noc venku ovšem není pouze testem fyzické připravenosti a odolnosti. Je to akce založená na hodnotách jako solidarita, spolupráce, aktivní přístup a kreativita. Možnost přihlásit se k těmto hodnotám není samozřejmě omezena pouze na samotné spáče Noci venku. K břeclavskému gymnáziu může přijít každý, komu není problematika bezdomovectví lhostejná.

Pořadatelem je Oblastní charita Břeclav ve spolupráci s městem Břeclav a Sdružením azylových domů. Vedle toho tuto akci podpořila již řada firem, organizací i jednotlivců.

  

NOC VENKU BŘECLAV 2014

 

NAPSALI O NÁS

Deník, 23.11.2013.jpgNový život, 28.11.2013 001.jpgNový život,28.11.2013 002.jpgNový život,28.11.2013 003.jpg

 

POŘADATELÉ NOCI VENKU

          

SPONZOŘI

             

SOUVISEJÍCÍ 


Související články

 

Související lidé