Charita Břeclav zakoupila zdravotní pomůcky do Domácího hospice sv. Martina
9. března 2022 Rubrika B

Charita Břeclav zakoupila zdravotní pomůcky do Domácího hospice sv. Martina

Domácí hospic sv. Martina je jednou ze služeb, kterou Oblastní charita Břeclav poskytuje a kterou neustále rozvíjí. Díky novým zdravotním pomůckám jsme zase o krok dál a můžeme naši domácí hospicovou péči zařadit mezi nadstandardně vybavené zdravotnické zařízení.

Charita Břeclav se zapojila do projektu „Podpora paliativní péče“ Ministerstva zdravotnictví České republiky, díky kterému jsme mohli zakoupit dvě nové zdravotnické pomůcky. A to mobilní koncentrátor kyslíku a zvedák pro imobilní pacienty. Ty nejen, že zlepšují kvalitu života našich pacientů a zajišťují jejich větší komfort v domácím prostředí, ale také ulehčují práci ošetřujícímu personálu. Jejich největší přínos spatřujeme v tom, že díky nim může zůstat větší počet pacientů v posledních chvílích života doma, v kruhu svých nejbližších.

Projekt byl zaměřený na pořízení pomůcek do domácnosti terminálně nemocných pacientů. Někteří z nich by bez těchto pomůcek nemohli vůbec pobývat v domácím prostředí. Pojďme se blíže podívat, jak konkrétní pomůcky pomáhají.

PXL_20220304_071057060

Mobilní kyslíkový koncentrátor

Přístroj výrazně zvyšuje kvalitu života pacientů. Nejen, že jim umožňuje zůstat do posledních chvil doma, ale také mohou zbytek života prožít výrazně aktivněji, protože se díky němu pomohou pohybovat také venku.

 

Přístroj pomáhá pacientům, kteří:

  • Trpí poruchou dýchání a chronickými plicními poruchami
  • potřebují zvýšenou dodávku kyslíku

 

PXL_20220304_071442239

Elektrický zvedák pro imobilní pacienty

Pacienti v terminálním stádiu onemocnění postupně ztrácejí soběstačnost a dřív či později se stávají imobilními. Pomocí zvedáku je možné bezpečně, a hlavně šetrně zvednout většinu pacientů. A to včetně těch, kteří už nejsou schopní své pohyby ovládat. Zvedák zvyšuje nejen kvalitu poskytované péče, ale také usnadňuje práci ošetřujícího personálu.

Zdravotní pomůcky jsme pořídili po přidělení dotace Ministerstva zdravotnictví ČR, která byla ve výši 70% celkové částky. Zvedací elektrický zvedák SLK Carry Pro včetně vaků byl pořízen od firmy LB Bohemia, s.r.o. a mobilní kyslíkový koncentrátor ZEN-O od firmy HZZ a.s.

Více informací o Domácím hospici svatého Martina zde.